Home Positive Art

Galerie Pozitivního Umění

     Gallery of Positive Art nebo Galerie Pozitivního Umění představuje kolekce umělců, jejichž díla vyvolávají pozitivní emoce a naplňují lidský život radostí. Pozitiv je nedílnou a zásadní složkou lidského života: pozitivní emoce rodí kladný postoj k životu, proměňují pohled na svět a činí náš život barevnějším a radostnějším.

Mezi předměty pozitivního umění patří malby, kresby, sochy, koberce, šperky, designové inovace a další druhy umění, které vyvolávají pozitivní emoce. Galerie Pozitivního umění přináší kolekce talentovaných výtvarníků a designeru, jejichž díla jsou plná pozitivity.

Umělecká díla jsou certifikována na pozitiv v souladu s kritériemi certifikace podle Shromáždění Nezávislých Odborníků ICanDo System of Activation. Certifikát o souladu je nedílnou součástí každého uměleckého projektu. Umělecká díla, která nebyla schválena a certifikována, nemůžou byt vystavěny pod záštitou Galerie Pozitivního Umění.

Galerie Pozitivního Umění pečlivě vybírá, koho svým návštěvníkům představí. Vybíráme originální a kreativní díla plná pozitivity. Výtvarníci, kteří vystavují pod záštitou naší galerie mají za sebou celou řadu výstav a jejich díla jsou umístěna v mnoha sbírkách. Vždy dáme o to, aby vystavovaná díla měla uměleckou hodnotu.

Z výstav, které proběhly v Galerii Pozitivního Umění:

Pozitivní umění ze Seychel

     Na této výstavě se prostřednictvím svých pláten představili seychelští výtvarníci Nigel Henri, Egbert Marday a Allen Ernest. Tito malíři jsou ve své tvorbě silně inspirování svou zemí a její malebnou přírodou. Modrý ocean plný rybek, bílé pláže, kokosové palmy a tropické slunce – to jsou jejich plátna prodchnutá atmosférou věčného léta. Každý z nich však má svůj originální nezaměnitelný styl. Tito výtvarníci, kteří jsou známí a oblíbení nejen ve své zemi, ale také ve Francii, Německu, Velké Británii a dalších zemích představila Galerie Pozitivního Umění poprvé také v České republice.


 

Valeriy Blokhin

     Výstava významného ruského výtvarníka, který tvoří ve stylu abstraktní malby. Jeho technika je originální a pracná, svá díla tvoří vstvením pomocí špachtle. Jeho obrazy vznikají mnohdy i několik let. Valeriy Blokhin se narodil se v roce 1964 ve měste Novorossijsk, ukončil Krasnodarskou školu výtvarného umění. Zúčastnil mnoha mezinárodních výstav - v Německu, Holandsku, USA, Indii a dalších zemích. Je nositelem zlaté medaile Masarykovy Akademie umění a stříbrné medaile Ruské akademie umění. Galerie Pozitivního umění představila mimo jiné kolekci jeho raných děl, která se dlouhou dobu nacházela v soukromé sbírce v Itálii.


 

Larisa Blokhina

     Výstava talentované ruské malířky, jejiž plátna vynikaji expresivitou a kreativitou. Plátna plná barev představují fantastické krajiny, exotická zatíší, přináší divákům neznámé příběhy, které si můžou dotvářet pomocí vlastní fantazie. Larisa Blokhina se narodila se roku 1960 na jihu Ruska, ukončila Kubánskou státní univerzitu. Vystavovala v Nizozemí, Luxemburku, Švýcarsku, Kypru, Jihoafrické rebulice a dalších zemích. Od roku 1999 je čestnou členkou Masarykovy Akademie umění. Byla oceněna medailí Rudolfa II.